W dniu 3 czerwca 2016 roku zmarł wielki Mistrz ringu Muhammad Ali. Kiedy w dniu 28 czerwca 2010 roku w Chicago otrzymałem z rąk jego córki Jamillah Ali - nagrodę MUHAMMAD ALI AWARD, liczyłem na osobiste spotkanie z nim. Niestety tak się nie stało.Przepiękny , indywidualny pas od Alego jest dla mnie bardzo cennym wyróżnieniem. Dostałem ten prestiżowy pas, jako pierwszy Polak ,,Za szczególe osiągnięcia zarówno na arenie sportowe, jak i w życiu prywatnym,,

Dzisiaj odbędą się uroczystości pogrzebowe w Louisville. Odszedł wielki sportowiec , który zapisał się złotymi zgłoskami w amatorskim i zawodowym ringu. Oglądałem jego walki w ringu podziwiałem, jak się w nim poruszał. Każda walka była inna, ale zawsze interesująca. Muhammad Ali pokazał wiele innych cech poza ringiem. Walczył z rasizmem, nie akceptował wojny, jako drogi do rozstrzygania konfliktów. Wiele zdziałał dla rozwoju boksu w USA i na świecie. My Polacy będziemy pamiętać także finałową walkę Zbigniewa Pietrzykowskiego z  Cassiusem Clay'em - w 1960 roku na olimpiadzie w Rzymie.

Poniżej linki do artykułów:

http://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/607186/corka-muhammada-alego-pokazala-zdjecie-taty-zrobione-kilkanascie-dni-przed-smier

http://www.bokser.org/content/2010/06/10/133043/index.jsp

http://www.polishnews.com/index.php?option=com_content&view=article&catid=91:sport&id=1497:tomasz-adamek-otrzyma-nagrod-muhammada-alego&Itemid=324

http://sport.se.pl/sporty-walki/boks/pas-alego-dla-adamka_144365.html

http://www.legendyboksu.pl/Tomasz-Adamek.php

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Adamek

http://www.bokser.org/content/2012/01/18/145736/index.jsp

 

Poniżej efektowny pas , pamiątkowy dres sportowy od Mistrza oraz fotografia.

Pas wręczała Jamillah Ali w towarzystwie przedstawicieli fundacji i Polonii amerykańskiej.

MUHAMMAD ALI AWARD - pas, cenione wyróżnienie wśród pięściarzy.

Jamillah Ali obiecała, że przywieziony z Zakopanego PAS GÓRALA, założy Ojcu w domu. Pas Górala, to taka mała cząstka regionalnej Polski, dla Wielkiego Mistrza.

Po świetnych sparingach z polskimi muszkieterami nadszedł czas na sparingi z pięściarzami z USA. W minioną niedzielę w  Łomnicy zawitali: Travis Walker z którym wygrałem walkę w 2012 roku oraz Earl Newman, młody, szybki walczący w  cruiserweight. Link do końcówki walki:

https://www.youtube.com/watch?v=ME7EWJbZCjM   

TRAVIS WALKER

Walczymy w ringu zgodnie z zaleceniami trenera Rogera Bloodwortha. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych , planujemy treningi do piątku a później wracają do USA. Po pierwszych sparingach jestem bardzo zadowolony. Travis Walker mocno bije, wielki chłop, który zmusza do poruszania się po ringu i do utrzymywania szczelnej obrony. Sparing z Earl Newman pozwala przećwiczenie szybkich akcji i uników.                       

 EARL NEWMAN

                       

Oprócz sparingów wspólnie bierzemy udział w ćwiczeniach zaplanowanych przez dr Jakuba Chyckiego. Jednym z elementów jest uczęszczanie do kriokomory, gdzie bardzo szybo zamieniamy się w sopelki lodu. Earl Newman był tylko 2 razy i odmówił wyjazdów do kriokomory, gdyż nie jest pingwinem , czy niedźwiedziem polarnym. Jest, jak widać ciepłolubnym człowiekiem. Warunki w Ośrodku Śnieżka bardzo im odpowiadają i podkreślają bardzo profesjonalną organizację treningów , wyżywienia i zaplecza hotelowego. Atrakcji poza treningiem nie brakuje , obaj są bardzo sympatycznymi pięściarzami. Travis żąda rewanżu z Mariuszem Wachem i liczy ,że zawalczy na gali w Polsce. Zdrowie dopisuje, nie nabawiałem się kontuzji, czyli wszystko w najlepszym porządku. Po Świętach Wielkanocnych, do Polski przylecą Ziggy Rozalski i prawnik Pat English, reprezentujący promotora Main Events. W piątek 1 kwietnia , ceremonia ważenia w krakowskiej hali sportowej. I tak, obóz zaplanowany na 8 tygodni dobiega końca.

Walka z cieniem.             

                                          

Bandażowanie rąk.

 

Oj dzieje się w Łomnicy. Walki w ringu, jak nigdy dotąd. W małej sali ruch, jak na Marszałkowskiej w Warszawie. Wszystko to za sprawą trzech muszkieterów, którzy dołączyli do trenującego Tomasza Adamka. Oto oni, dobrze znani bokserzy: Mateusz Masternak, Michał Cieślak, Marcin Rekowski. Zamiast muszkietów mają własną broń, mocne pięści i wolę walki o tytuły. Sparingi muszkieterów z Tomaszem Adamkiem są zacięte bo kiedy można dołożyć Adamkowi jak nie na sparingach. Daję sobie jednak radę z nimi, pomimo swoich lat. Pokazuję jednocześnie czego jeszcze powinni się nauczyć aby znaczyć w zawodowym boksie jeszcze więcej. Atmosfera koleżeńska, warunki do treningu znakomite. Przybył też do Łomnicy trener Andrzej Gmitruk, który ma tu swoich podopiecznych. Jutro muszkieterowie wyjeżdżają z Łomnicy. Na ich miejsce w niedzielę przylatuje 2 sparingpartnerów z USA. Rozpocznie się finałowa seria sparingów. Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Kontuzji nie ma, samopoczucie dobre, podobnie jak jedzenie obliczone na ciężki trening. Krótki reportaż z naszego spotkania:  http://www.polsatsport.pl/film/gmitruk-odwiedzil-adamka-podczas-przygotowan-w-lomnicy_6377159/

Kilkanaście dni temu napisał do mnie mój sympatyczny Fan Przemek. Jest ciężko chory na stwardnienie rozsiane, ale znajduje się pod troskliwą opieką rodziny. Jest fanem moim i boksu w Polsce. Poprosił mnie o zdjęcie z autografem. Wysłałem mu dodatkowo książkę z dedykacją i autografem oraz kalendarz na ścianę. Z listu jaki otrzymałem wynika, że spełniło się jego życzenie i bardzo się cieszy z tych rzeczy, które otrzymał. Mam jego zgodę na to, aby opublikować jego zdjęcie  z książką. To takie kolejne marzenie Przemka. Przemku trzymaj się zdrowo. Oglądaj boks, który dostarcza Ci wiele emocji. Pozdrawiam siostrę Przemka i jej sympatię. Podziwiam Was za to, co robicie dla chorego Przemka. Stanowicie godny wzór do naśladowania. Obiecuję z kolegami, że zawalczymy na gali dla Ciebie Przemku. Pozdrawiam innych fanów boksu,  których spotykam w Polsce. Niedługo kolejna konferencja prasowa w Krakowie a 2 kwietnia gala Polsat Boxing Night.

 

 

Czas biegnie bardzo szybko. Już tylko miesiąc pozostał do gali boksu w Krakowie. W Ośrodku Śnieżka w Łomnicy praca wre . Co więcej w sali treningowej wielki ruch i hałas,  jak przed burzą. Tarczowanie  i sparingi  w ringu, wyzwalają wielkie grzmoty. Po sali treningowej roznosi się łoskot wywołany od ciosów zadawanych rękawicami bokserskimi. Za chwilę Ośrodek Śnieżka gościć będzie, kolejnych pięściarzy, którzy wystąpią na gali w Krakowie. Grzmoty będą więc narastać a zamiast deszczu spadną krople potu. Ośrodek Śnieżka zamienia się więc w centrum przygotowań pięściarzy, z bogatym zapleczem treningowym i socjalnym. Tego mi zawsze brakowało. Teraz dzięki staraniom Red. Mateusza Borka wszystko wygląda inaczej. Pełny profesjonalizm. Zachwycony tym stanem rzeczy jest również mój trener Roger Bloodworth, który przez lata kariery przygotowywał pięściarzy w wielu miejscach na świecie. Ceni sobie warunki przygotowań do walki z Moliną. Bardzo dobrze ocenia trening siłowy pod kierunkiem dr Jakuba Chyckiego. Stanowimy zgrane trio na zajęciach treningowych.

Sparuję po raz drugi z Michałem Cieślakiem, kolejnym polskim prospektem. Szybki, silny, wiele już umiejący w ringu. Ma papiery na pięściarza wysokiej klasy. Widzę, jak się rozwinął od naszych wspólnych sparingów w 2015 roku. Jak tak dalej będzie przebiegać jego kariera, to zajdzie wysoko. Najpierw jednak musi pokonać kolejną przeszkodę jaką jest walka z Palaciosem. Trudny egzamin ale znając nastawienie Michała liczę, że nie pozwoli na wiele Palaciosowi.

Przyjedzie na wspólne treningi Mateusz Masternak wraz z trenerem Andrzejem Gmitrukiem. Życie zatoczyło wielkie koło. Po wielu latach spotykamy się na sali treningowej , tak jak kilka lat temu w na ul Rozbrat w Warszawie czy w Wiśle. Czekam na potwierdzenie przylotu do Polski pięściarzy z USA. Dotychczas przymierzani pięściarze z różnych powodów nie mogą w tym terminie przylecieć na sparingi. Wszystko układa się dobrze, siła , wytrzymałość , wydolność i inne parametry są bardzo dobre. Zajęcia z dr Jakubem Chyckim przynoszą wspaniałe efekty. Czuję się młodszy w ringu i poza ringiem. Czy uda się potwierdzić to w ringu ? Odpowiedź już za miesiąc w Krakowie w walce z Moliną. Postawie wszystko na jedna kartę, Molina mocno bijący pięściarz , musi zostać zdominowany przez odbudowanego Adamka. Taktyka na walkę z Moliną jest już ustalona. Teraz sparingi a później błogi odpoczynek na tydzień przed walką.

 

 

Urodziny trenera Rogera Bloodwortha (72 lata)

 

 

Operacja ,,Molina,, w Łomnicy.

Treningi w Łomnicy przebiegają zgodnie z planem. Dwaj trenerzy robią wszystko, aby zbudować ,,nowego,, Adamka na walkę w dniu 2 kwietnia w Krakowie. Sprawy papierkowe dopięte, kontrakt podpisany przez wszystkie strony. Ruszyła sprzedaż biletów na galę w krakowskiej hali. Za kilka dni odbędą się imprezy towarzyszące gali , konferencje prasowe, treningi medialne. Wybieram się na galę boksu do Radomia, aby zobaczyć walki kolejnych polskich pięściarzy z szansami na duże kariery sportowe. Mam dla fanów boksu niespodziankę. Mój wielki przyjaciel ks. Proboszcz Mariusz Białobłocki z Rychtala , po kalendarzu, wydrukował piękne karnety z przeznaczeniem dla fanów boksu. Ks. Mariusz Białobłocki jest takim nieoficjalnym duszpasterzem sportów walki w Polsce. Bywa na większości imprez organizowanych MMA i galach bokserskich. Jest wielkim orędownikiem i organizatorem imprez  w swoim środowisku  dla młodzieży. Był u mnie w Łomnicy z kolejnymi fanami boksu. Przybyli Panowie z brzuszkami ale i z mocnym postanowieniem, poprawy kondycji w przyszłości. Było to miłe , relaksujące spotkanie. Trener dr Jakub Chycki aplikuje mi coraz to nowe ćwiczenia i analizuje moją wydolność motoryczną. Nie są to łatwe ćwiczenia, ale dają mi satysfakcję i podnoszą moje zdolności do walki w ringu. Ciekawe jest to ,że walka z Moliną , będzie moją ósmą walką, stoczoną w miesiącu kwietniu. W kwietniu walczyłem  między innymi z O’Neil Bell, Chris Arreola i Kevin McBride. Wszystkie kwietniowe walki wygrywałem i wierzę ,że 2 kwietnia wygram w Krakowie z Moliną. Trener Roger Bloodworth , jak zwykle spokojnie podchodzi do treningów. Ostrzega mnie przed lekceważeniem Erica Moliny , a szczególnie przed jego prawą ręką. Trener oglądał jego walkę z Wilderem i stąd te spostrzeżenia. Warto zobaczyć fragmenty walki Moliny z Wilderem , aby wyrobić sobie zdanie na temat jego umiejętności :  https://www.youtube.com/watch?v=9iV9Thb0VCA

Link do nowego video: https://www.youtube.com/watch?v=NMQShF0PPak 

Niedługo zaczynam sparingi. Z USA przyjadą pięściarze znani polskim fanom boksu. Nazwiska podam, jak wylądują w Polsce, gdyż czasami zapowiedzi nie sprawdzają się ze względów losowych. Na razie codziennie  bieg na 5 kilometrów i inne wytrzymałościowe ćwiczenia. Później już tylko sparingi w ringu.

 

 

 

Od niedzieli jestem w Polsce. Krótkie spotkanie z dziennikarzami na krakowskim lotnisku i wyjazd do rodzinnych Gilowic. Od poniedziałku testy medyczne i wydolnościowe na katowickiej AWF. Trener od przygotowań fizycznych dr Jakub Chycki , ma opracowany plan treningów , który pozwoli mi się odpowiednio przygotować do walki 2 kwietnia w Krakowie. Wydaje się pewnym ,że moim przeciwnikiem w ringu będzie Eric Molina, który niedawno walczył z Wilderem. Przegrał z nim ale pokazał się z bardzo dobrej strony. jest szybki , bije silne ciosy. Walka zapowiada się bardzo interesująco. Dzisiaj przylatuje trener Roger Bloodworth z USA i dojedzie do mnie do Łomnicy, gdzie w Ośrodku Śnieżka , będziemy realizować program treningowy. Za kilka tygodni pojawią się sparing partnerzy z USA i polscy pięściarze. Jestem przekonany ,że wszystko to pozwoli na powrót do wysokiej dyspozycji w ringu. Sytuacja w poszczególnych federacjach w wadze ciężkiej, zrobiła się ciekawa po porażce Władimira Kliczki z Taysonem Furry. Głazkow też przegrał z kontuzją, czyli wiele się zmieniło w tak krótkim czasie . Różne plany chodzą mi po głowie , ale na razie czas na egzamin ringowy z Moliną. http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-02-03/adamek-juz-trenuje-w-lomnicy/

 

 

  Adamek w ringu

 

 

NOWA  STRONA !!!!

Witam serdecznie fanów boksu. Prezentuję nową stronę internetową www.tomaszadamek.com.pl wykonaną przez sympatyka boksu Grzegorza Wójcika. Poprzednia strona adres: www.tomaszadamek.eu  ze względów technicznych , uniemożliwiała bieżące jej prowadzenie. Tak się składa ,że strona rusza w czasie kiedy oczy polskich sympatyków boksu skierowane są na Nowy Jork w którym mieszkam. To nie na moją osobę a na Artura Szpilkę kierowane jest zainteresowanie Polaków.

W środę 26.08.2015 r. odwiedził mnie z licznym gronem przyjaciół ks. Proboszcz Mariusz Białobłocki z Parafii Rychtal. Ks to znany miłośnik boksu sportów walki i wielki fan Roberta Kubicy.Z wielką satysfakcją obejrzałem piękny kalendarza 2016 rok , wydany staraniem ks. Mariusza i jego zacnych przyjaciół. Wydawca kalendarza , firma Kronis z Bydgoszczy wykorzystała zdjęcia  Mike Gladysza z moich kilkunastu walk.

Wróciłem do Polski i wróciłem do ringu. Dałem sie namówić Mateuszowi Borkowi do powrotu na walkę z Przemysławem Saletą. Mateusz zna mnie znakomicie i wie ,że nie do końca moje ostatnie walki były udane. Zawsze coś nie wyszło. Przegrywałem, choć powinienem wyjść z ringu, jako zwycięzca. Przegrane walki spowodowały ,że zacząłem myśleć coraz częściej o zakończeniu kariery. W końcu zdrowie jest najważniejsze.