W dniach 27 marca – 1 kwietnia, w Lesznie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów. Do rywalizacji stanęło 145 zawodników, reprezentujących 80 klubów z całej Polski, w tym niemal cała krajowa czołówka zawodników urodzonych w latach 1994-1995.

Rosną następcy Tomasza Adamka, rozmowa z Dariuszem Kudzią, trenerem a zarazem Prezesem klubu CIOS-ADAMEK w Gilowicach.

Gdzie i kiedy poznał Pan Andrzeja Gołotę, który był pańskim pierwszym, polskim podopiecznym?

- Dokładnej daty nie pamiętam. Ale było to w latach dziewięćdziesiątych. Pracowałem wtedy z Evander Holyfield w Teksasie. Gołota miał na swoim koncie nie więcej niż dziewięć walk zawodowych. Jego menadżer z Chicago, nie był nim jeszcze wtedy Ziggi Rozalski zapytał, czy nie chciałbym trenować Gołoty. Andrzej przyleciał do Teksasu. Zrobił na mnie bardzo dobre ważnie. Miał niesamowite warunki fizyczne i najważniejsze serce do boksu. Chciał też się uczyć amerykańskiego stylu boksowania. Potem przez Andrzeja poznałem Ziggiego Rozalskiego, który był jego menadżerem.

Dan Rafael, jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy pięściarskich w Stanach Zjednoczonych opublikował swoją najnowszą listę 10 najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie. Na szóstej pozycji plasuje się Polak Tomasz Adamek (41-1, 27 KO), a na listach rankingowych Rafaela można znaleźć nazwisko jeszcze tylko jednego Polaka – na trzeciej pozycji w wadze junior ciężkiej jest Krzysztof Włodarczyk. Oto krótkie oceny Rafaela szóstki najlepszych bokserów globu wagi ciężkiej