W dniu 18 listopada 2017 roku po zwycięstwie nad Fredem Kassi , Tomasz Adamek zdobył pas i tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze ciężkiej.

7 lutego 2010 roku w Prudential Center Tomasz Adamek odniósł zwycięstwo po wyrównanej walce z Jasonem Estradą. Rywala pokonał na punkty (115:113, 116:112, 118:110), broniąc pas IBF Intercontinental. Dzięki tej wygranej w marcu został sklasyfikowany w oficjalnym rankingu IBF na 6. miejscu na świecie w kategorii ciężkiej.

18 października 2009 roku Adamek oficjalnie zrzekł się mistrzowskiego tytułu IBF, aby przejść do wyższej kategorii wagowej i walczyć przeciwko Andrzejowi Gołocie o interkontynentalny pas IBF w wadze ciężkiej. 24 października w Łodzi Adamek pokonał rywala przez techniczny nokaut w 5. rundzie (wcześniej Gołota był dwukrotnie liczony).

Grudzień : W dniu 18 grudnia Tomasz Adamek i jego promotor Ziggy Rozalski uczestniczyli w New York Boxing Hall of Fame. Obaj otrzymali wyróżnienia i tytuły: Ziggy Rozalski został uznany za promotora roku a Tomasz Adamek dostał wyróżnienie za zasługi dla boksu zawodowego w stanie Nowy Jork.

GRUDZIEŃ: 09.12.2010  roku w hali Prudential Center, Newark, Tomasz Adamek stoczył pojedynek z Vinny Maddalone, zakończony przez Adamka efektownym ko w 5 rundzie na Maddalone. Stawką walki były tytuły i pasy posiadane przez Adamka : IBF International heavyweight title  i WBO NABO heavyweight title .

W lutym 2009 magazyn "The Ring" uznał Adamka za najlepszego pięściarza w wadze juniorciężkiej. "The Ring" to jeden z najbardziej prestiżowych periodyków o tematyce bokserskiej, który najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wagowych przyznaje nagrody w postaci mistrzowskiego pasa.

11 grudnia 2008 w hali Prudential Center w Newark w stanie New Jersey Adamek pokonał Steve'a Cunninghama w walce o tytuł mistrza świata IBF w wadze juniorciężkiej.
6 stycznia 2007 ogłoszono jego czwarte miejsce w 72. edycji plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski w 2006 roku.

9 czerwca 2007 podczas gali w katowickim Spodku Tomasz Adamek pokonał w siódmej rundzie przez techniczny nokaut Panamczyka Luisa Pinedę i zdobył tytuł mistrza świata federacji IBO w kategorii juniorciężkiej.
7 stycznia 2006 podczas uroczystej gali w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odebrał statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w 71. edycji plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski w 2005 roku.
21 maja 2005 roku Adamek przystąpił do walki z Australijczykiem Paulem Briggsem o pas mistrza świata WBC.
Po 12 rundach walki, stosunkiem głosów dwa do remisu, sędziowie uznali za zwycięzcę polskiego pięściarza. Tym samym Adamek jako pierwszy Polak w historii wywalczył mistrzostwo świata federacji WBC  w kategorii półciężkiej.
17 kwietnia 2004 roku po zwycięstwie z Rosjaninem – Gabraiłem Gabraiłowem (nokaut w piątej rundzie), mistrzostwo interkontynentalne federacji WBO.
Pierwszym trudnym przeciwnikiem okazał się Sycylijczyk z belgijskim paszportem – Rudi Lupo, z którym Polak rozegrał zwycięski pojedynek w 2001 roku o tytuł interkontynentalny mało znanej organizacji IBC.
Pierwszym trudnym przeciwnikiem okazał się Sycylijczyk z belgijskim paszportem – Rudi Lupo, z którym Polak rozegrał zwycięski pojedynek w 2001 roku o tytuł interkontynentalny mało znanej organizacji IBC.