Czas biegnie bardzo szybko. Już tylko miesiąc pozostał do gali boksu w Krakowie. W Ośrodku Śnieżka w Łomnicy praca wre . Co więcej w sali treningowej wielki ruch i hałas,  jak przed burzą. Tarczowanie  i sparingi  w ringu, wyzwalają wielkie grzmoty. Po sali treningowej roznosi się łoskot wywołany od ciosów zadawanych rękawicami bokserskimi. Za chwilę Ośrodek Śnieżka gościć będzie, kolejnych pięściarzy, którzy wystąpią na gali w Krakowie. Grzmoty będą więc narastać a zamiast deszczu spadną krople potu. Ośrodek Śnieżka zamienia się więc w centrum przygotowań pięściarzy, z bogatym zapleczem treningowym i socjalnym. Tego mi zawsze brakowało. Teraz dzięki staraniom Red. Mateusza Borka wszystko wygląda inaczej. Pełny profesjonalizm. Zachwycony tym stanem rzeczy jest również mój trener Roger Bloodworth, który przez lata kariery przygotowywał pięściarzy w wielu miejscach na świecie. Ceni sobie warunki przygotowań do walki z Moliną. Bardzo dobrze ocenia trening siłowy pod kierunkiem dr Jakuba Chyckiego. Stanowimy zgrane trio na zajęciach treningowych.

Sparuję po raz drugi z Michałem Cieślakiem, kolejnym polskim prospektem. Szybki, silny, wiele już umiejący w ringu. Ma papiery na pięściarza wysokiej klasy. Widzę, jak się rozwinął od naszych wspólnych sparingów w 2015 roku. Jak tak dalej będzie przebiegać jego kariera, to zajdzie wysoko. Najpierw jednak musi pokonać kolejną przeszkodę jaką jest walka z Palaciosem. Trudny egzamin ale znając nastawienie Michała liczę, że nie pozwoli na wiele Palaciosowi.

Przyjedzie na wspólne treningi Mateusz Masternak wraz z trenerem Andrzejem Gmitrukiem. Życie zatoczyło wielkie koło. Po wielu latach spotykamy się na sali treningowej , tak jak kilka lat temu w na ul Rozbrat w Warszawie czy w Wiśle. Czekam na potwierdzenie przylotu do Polski pięściarzy z USA. Dotychczas przymierzani pięściarze z różnych powodów nie mogą w tym terminie przylecieć na sparingi. Wszystko układa się dobrze, siła , wytrzymałość , wydolność i inne parametry są bardzo dobre. Zajęcia z dr Jakubem Chyckim przynoszą wspaniałe efekty. Czuję się młodszy w ringu i poza ringiem. Czy uda się potwierdzić to w ringu ? Odpowiedź już za miesiąc w Krakowie w walce z Moliną. Postawie wszystko na jedna kartę, Molina mocno bijący pięściarz , musi zostać zdominowany przez odbudowanego Adamka. Taktyka na walkę z Moliną jest już ustalona. Teraz sparingi a później błogi odpoczynek na tydzień przed walką.

 

 

Urodziny trenera Rogera Bloodwortha (72 lata)