Dan Rafael, jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy pięściarskich w Stanach Zjednoczonych opublikował swoją najnowszą listę 10 najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie. Na szóstej pozycji plasuje się Polak Tomasz Adamek (41-1, 27 KO), a na listach rankingowych Rafaela można znaleźć nazwisko jeszcze tylko jednego Polaka – na trzeciej pozycji w wadze junior ciężkiej jest Krzysztof Włodarczyk. Oto krótkie oceny Rafaela szóstki najlepszych bokserów globu wagi ciężkiej

1. Władymir Kliczko (54-3), Ukraina. Mając już dość wymigujacego się od walk z braćmi Kliczko Haye'a, Władymir stoczy nareszcie zapowiadaną od dawna walkę w obronie tytułu przeciwko Aleksandrowi Powietkinowi.

2. Witalij Kliczko (40-2), Ukraina. Tak jak się spodziewno, Witalij dominował w walce z Albertem Sosnowskim, który robił co mógł, ale nie miał szans, przegrywając przez nokaut w 10 rundzie. Kliczko stara się zorganizować walkę z Nikołajem Wałujewem, ale dopóki strony nie ustalą realistycznej puli do podziału, do walki nie dojdzie.

3. David Haye (24-1), Anglia. David Haye powinien zmienić dyscyplinę na lekkoatletykę, bo jest tak dobry w sztuce uciekania przed Kliczkami. Najpierw obrażał ich bez przerwy i błagał o walkę, ale kończył gadanie, kiedy w minionym roku otrzymywał konkretne propozycje. Teraz siedzi cicho, jak wreszcie dostał to, czego chciał - podziału puli po 50 procent, bez konieczności opcji, czyli związywania się na dłuższą serię walk z promotorami Witalija. Zamiast tego będzie bronił nic nie znaczącego paska przeciwko rodakowi, Audleyowi Harrisonowi. Tysięczne nudy.

4. Aleksander Powietkin, (19-0), Rosja. Tak jak się spodziewano, Powietkin rozwalił przeciętnego „journeymana" Javiera Morę, kończąc walkę w piątej rundzie. Powietkin raczej nie jest jeszcze gotowy do walki z Kliczką, ale szanse walki o tytuł w wadze ciężkiej nie zdarzają się każdego dnia, więc trzeba je brać. Razem z milionami dolarów...

5. Samuel Peter, (34-3), Nigeria. Dla odmiany, Peter był w rewelacyjnej formie fizycznej przeciwko Nagy Aguilerze, który zaskoczył wszytskich wygrywając przez nokaut z byłym mistzrem. Olegiem Maskajewem. To zwycięstwo daje mu szansę walki o tytuł z Władymirem Kliczką, który wygrał z nim w 2005 roku na punkty, pomimo, że trzykrotnie leżał na deskach.

6. Tomasz Adamek, (41-1), Polska. Wnosząc na wagę 15 kilogramów mniej niż rywal, były mistrz junior ciężkiej pokazał imponujący pokaz szybkości, uderzeń kombinacjami i odporności szczęki w zwycięstwie nad Chrisem Arreolą. Adamek nie odpoczywa i przyzwyczaja się do walk z wielkimi rywalami boksując 21 sierpnia z Michaelem Grantem.