Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) już 6 października zmierzy się z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO) podczas gali w Chicago. Polak, który przygotowuje się pod okiem Gusa Currena oraz Jakuba Chyckiego, sparuje z czołówką wagi ciężkiej.

Adamek po trzech z rzędu zwycięstwach, z Solomonem Haumono, Fredem Kassim oraz Joey'em Abellem, wróci na ring 6 października. Jego rywalem będzie niepokonany Amerykanin, który potrafił w przeszłości wygrywać z Geraldem Washingtonem czy też Johannem Duhaupasem.

 

Adamek już od pewnego czasu szlifuje swoje bokserskie umiejętności pod okiem Currena, za przygotowanie fizyczne odpowiada zaś dr Chycki. Promotor Mateusz Borek opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym obok wspomnianej dwójki i samego "Górala" jest jeszcze dwóch znanych bokserów.

 

Są nimi były mistrz świata organizacji WBC Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO). Stracił on pas w pojedynku z Deontay'em Wilderem. Co ciekawe, jest on jedynym pięściarzem, który przeboksował z "Bronze Bomberem" pełny dystans. Drugi zawodnik to Bryant Jennings (24-2, 14 KO). Amerykanin w 2015 roku był pretendentem do walki o cztery pasy mistrzowskie, ale przegrał przez decyzję z Władimirem Kliczko. Trzeba przyznać, że Adamek dobrał sobie sparingpartnerów z najwyższej półki.