GRUDZIEŃ: 09.12.2010  roku w hali Prudential Center, Newark, Tomasz Adamek stoczył pojedynek z Vinny Maddalone, zakończony przez Adamka efektownym ko w 5 rundzie na Maddalone. Stawką walki były tytuły i pasy posiadane przez Adamka : IBF International heavyweight title  i WBO NABO heavyweight title .

 

  

LISTOPAD : W dniu 11 listopada 2010 roku, Tomasz Adamek uczestniczył w ceremonii zorganizowanej w New Jersey pod nazwą  Boxing Hall of Fame. Organizatorzy przyznali mu tytuł najlepszego pięściarza zawodowego w 2010 roku w stanie New Jersey i wręczyli pamiątkowy pas. Konsekwencją tego wyróżnienia, jest wpis na zawsze do Galerii Sław New Jersey, obok takich sław boksu jak: Bobby Czyz, Arturo Gatti, Mike Tyson, Zab Judah, Imamu Mayfield, Jameel Mccline, Bruce Seldon i inni.

 

PAŹDZIERNIK: Nazywany "Biblią boksu" prestiżowy magazyn "THE RING" docenił Tomasza Adamka. Polski bokser znalazł się w gronie czterech bokserskich gwiazd 2010 roku.

W zestawieniu "All Stars" opublikowanym przez amerykański magazyn bokserski Adamek znalazł się po pokonaniu Michaela Granta.

Według ,, THE RING ,, Tomasz Adamek został uznany 10 bokserem świata, bez podziału na kategorie wagowe. Listę otwiera Manny Pacquiao (waga lekka). Tuż za nim plasują się Floyd Mayweather Jr  i Juan Manuel Marquez.

Tomasz Adamek, jako były czempion wagi junior ciężkiej, aktualnie notowany jest w zestawieniach wagi ciężkiej. Od czasu swojej jedynej porażki, na punkty z Chadem Dawsonem, wygrał 11 walk z rzędu. Ten weteran ringów był challengerem w trzech najwyższych klasach wagowych, co w boksie zdarza się bardzo rzadko - pisze o Adamku w komentarzu do rankingu jego autor, ekspert pięściarski Doug Fischer.

Pierwsza dziesiątka najlepszych pięściarzy świata wg Douga Fischera z "THE RING"

1. Manny Pacquiao,2. Floyd Mayweather Jr,3. Juan Manuel Marquez,4. Władimir Kliczko,5. Witalij  Kliczko,6. Paul Williams,7. Sergio Martinez,8. Pongsaklek Wonjongkam,9. Fernando Montiel,            10. Tomasz Adamek

 

WRZESIEŃ: Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) znalazł się w opublikowanym przez "The Ring" tegorocznym zestawieniu największych gwiazd szermierki na pięści. Dziennikarz Don Stradley, oceniał wysoko Tomasza Adamka w kilku kategoriach, m.in.: pod względem talentu, dotychczasowych dokonań, czy też potencjału.

 

SIERPIEŃ: 21.08.2010 roku w hali Prudential Center, Newark Tomasz Adamek stoczył emocjonujący pojedynek z wysokim 201 cm, Michaelem Grantem. Walka Adamka z cięższym o 20 kg oponentem a zarazem najwyższym pięściarzem w historii jego walk, trwała przez 12 rund. Sędziowie przyznali Adamkowi wysokie zwycięstwo punktowe ( 117-111, 118-110, 118-111 ) Stawką walki były tytuły i pasy posiadane przez Adamka : IBF International heavyweight title  i WBO NABO heavyweight title . Tomasz Adamek pomimo wielkiej różnicy wzrostu, wagi i siły zdołał pokonać dobrze przygotowanego do walki Granta.

 

CZERWIEC: 28.06.2010 roku Tomasz Adamek odebrał w Chicago ufundowany przez Ed Kelly Sports Foundation ,,Muhammad Ali Award,,. Tomasz Adamek został wyróżniony pamiątkowym pasem, jako pierwszy Polak w 36-letniej historii Muhammad Ali Award, nagrody przyznawanej przez słynnego boksera sportowcom prezentującym doskonała postawę nie tylko w swojej dyscyplinie, ale także w życiu codziennym.

 

KWIECIEŃ : 24 kwietnia 2010 roku w Ontario zmierzył się z Chrisem Arreolą. Odniósł zwycięstwo stosunkiem dwa do remisu (114:114, 117:111, 115:113), górując nad rywalem wyszkoleniem technicznym, dynamiką i szybkością. Obronił przy tym pas IBF International i zdobył pas mistrza WBO NABO. Dzięki tej walce, 25 kwietnia Adamek został sklasyfikowany przez fachowy serwis BoxRec na miejscu 4. (za Wołodymyrem i Witalijem Kliczką oraz Davidem Haye'em), a przez magazyn The Ring na miejscu 5. (za braćmi Kliczkami, Haye'em i Aleksandrem Powietkinem) w wadze ciężkiej na świecie.

 

LUTY: 7 lutego 2010 roku w Prudential Center Tomasz Adamek odniósł zwycięstwo po wyrównanej walce z Jasonem Estradą. Rywala pokonał na punkty (115:113, 116:112, 118:110), broniąc pasa IBF Intercontinental. Dzięki tej wygranej w marcu został sklasyfikowany w oficjalnym rankingu IBF na 6 miejscu na świecie w kategorii ciężkiej.